نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: تاثیر پیام رسان ها و شبکه های اجتماعی در میران طلاق

Junior Member
    پسندیده
    0
    مورد پسند : 1 بار در 1 پست

تاثیر پیام رسان ها و شبکه های اجتماعی در میران طلاق

توسعه فناوری اطلاعات در کنار جذابیت ها و کمکی که به رشد کسب و کارها میکنه معایبی هم داشته که این معایب در کشور ما به ویژه در چند سال اخیر به وضوح مشاهده شده. اگر بخواییم برای اسیب های شبکه های اجتماعی و اثر اونها بر نرخ طلاق یک پازل درست کنیم یکی از قطعات این پازل میزان بیکاری در ایرانه. بیکار بودن افراد چه در خانوم ها و چه در اقایون مشکلاتی رو هم از لحاظ جسمی و هم از لحاظ روحی ایجاد میکنه. یکی دیگر از قطعات پازل وجود عدم بی مهری بین زوج هاست که باز همین هم خوش ریشه های زیادی داره مثلا ریشه در مشکلات اقتصادی و ...
    در هر حال شبکه های اجتماعی و پیام رسان ها به ویژه تلگرام میزان طلاق و خیانت در کشور رو افزایش داده. محتوایی که در این شبکه ها و پیام رسان ها منتشر میشه گاها این حس رو به مخاطبان میده که شما در موضوعاتی از جامعه عقب هستید به عنوان مثال من دیدم کسانی رو که با اینکه متاهل بودن اما تحت تاثیر این شبکه ها قرار گرفته بودن و میگفتن که خانوم یا اقایی متاهل باشه و دوست پسر و یا دوست دختر نداشته باشه بی کلاسه.
    شبکه های اجتماعی و پیام رسان بیشترین اثر رو روی خانوم های خانه دار میگذاره و افرادی که معمولا سرگرمی خیلی خاصی ندارند و این موضوع خودش زمینه ای میشه برای خیانت و در نهایت طلاق و جدایی.
    نکته خاصی که در این شبکه ها مثل اینستاگرام و پیام رسان ها وجود داره اینه که افراد هرگز خود واقعیشونو نشون نمیدن و از مجازی بودن رابطه و یا دوریه راه نهایت استفاده رو میبرند و بعضا عکس ها و صحبتایی رو میکنن که ممکنه خودشون اصلا به اونها اعتقادی هم نداشته باشند.
    من اخیرا در یکی از سایت های انگلیسی که مربوط به کشور انگلستان بود مقاله جالبی خوندم که دوست داشتم ضمن اینکه چکیده ای از اون مقاله رو با شما به اشتراک میگذارم نظر شما دوستان رو هم در این مورد بدونم. در این مقاله ذکر شده بود که طی تحقیقاتی که جمعی از محققان و روانشناسان در کشور انگلستان بر روی انواع شبکه های اجتماعی و پیام رسان ها انجام دادن متوجه شدن که شبکه اینستاگرام مخرب ترین شبکه اجتماعی است که بدترین ضربات را به سلامت روان و اعصاب ما وارد میکند. همچنین در ادامه ذکر شده بود که اسنپ چت نیز برنامه است که بیشتر اثر منفی را روی اعصاب و روان در بین برنامه های پیام رسان دارد. واقعا برای من ناراحت کننده بود وقتی که متوجه شدم در کشور ما بیشتر جوانان در طی روز بیشتر ساعاشتون رو در اینستاگرام هستند و از این موضوع خبر ندارند که چه اثرات بدی میتونه رو روحیشون داشته باشه. وقتی که من اسم اسنپ چت رو دیدم متوجه تلگرام شدم. چرا که به نسبت اسنپ چت تلگرام در ایران از محبوبت بالاتری برخوردا است. خب وقتی که تلگرام باز بود اینقدر مشکل ایجاد میکرد برای کاربران حالا که تلگرام بسته شده واقعا افراد با اعتیاد به این برنامه چه میکنن؟!!! جالبه که بدونید پس از بسته شدن تلگرام، برنامه مشابه تلگرام چیست یکی از عباراتی شد که مردم خیلی جست و جو میکنن و و دلیلشم به نظر من همین اعتیاد به تلگرام بود که الان مجبور شدن یک برنامه شبیه تلگرام رو پیدا کنن تا بتونن به نوعی اون خلا رو پر کنن. امیدوارم مراقب فعالیت های خودمون در شبکه ها و پیام رسان های مختلف باشیم.

2. کاربر مقابل پست moein.data عزیز را پسندیده است:

elenak81 (05-30-2018)

کلمات کلیدی این موضوع