از دست ندهید

شرحی بر پکیج مقياس حافظه وکسلر (نسخه سوم WMS-III)

هدف از ارائه این مطالب توضیح در مورد مقیاس حافظه وکسلر نمی باشد در  صورتی که به اطلاعات در این زمینه نیاز دارید پیشنهاد می کنیم دو مقاله پیوست شده را دانلود کنید، هدف اصلی بررسی و رفع نقایص پکیج مقیاس حافظه وکسلر است که به تازگی توسط یکی از موسسات معتبر تهیه و در اختیار همکاران قرار گرفته است. بنده نیز  به جهت نیاز و عدم دسترسی به نسخه اصلی این مقیاس، این پک را از طریق سایت – به قیمیت ۲۳۰۰۰۰ هزار تومان خریداری کردم. ایراداتی مشهود بود که جهت رفع آن -از طرف موسسه- و همچنین آگاهی همکاران به اختصار، عرض می کنم.

۱- فنری که برای کتابچه ها استفاده شده است ناقص و کوتاه است و از آنجا که کتابچه ها به صورت تاشو طراحی شده اند در جریان آزمون مشکلاتی را ایجاد می کنند.

photo_2017-04-27_14-54-12

۲-در بخش تعیین مکان شخصیت ها در خرده مقیاس تصاویر خانواده در برخی موارد تصویر وارونه قرار گرفته است که می تواند در صورت عدم اطلاع نمره فرد را به طور کامل تغییر دهد. به عنوان مثال فرد با توجه به آنچه که می بینید مکان  پدر بزرگ را  در  تصویر پیک نیک مثلا ۲ ذکر می کند در صورتی که منظور ایشان ۳ است. رفع این ایراد  با توجه به فنری بودن کتابچه بسیار سخت است.

Untitled1

۳- همانطور که در تصویر می بینید در عنوان صفحه “حافظه منطقی I داستانB بازشناسی مرحله اول” ذکر  شده است که اشتباه است و باید به  “حافظه منطقی I داستانB بازآوری مرحله اول”  اصلاح گردد.

Untitled4

۴- در تصویر زیر می بینید که شخصیت اصلی داستان “امیر “نام دارد اما در انتهای ستون کلمه “علی” ذکر شده است. امیر شخصیت داستان است.

Untitled5

۵- صورت ها I شامل ۴۸ تصویر است ولی در پاسخنامه ۴۵ آیتم ذکر شده است.

Untitled3

۶- در تداعی جفت های کلامی I در ۸ جفت “لیست B “بانک کامیون ذکر شده است که اشتباه است جفت کلمه درست بانک- کارتون است.

Untitled6

۷-در هنگام دریافت محصول مشاهده شد برخی از مهره های خرده مقیاس گستره فضایی کنده شده است.

Untitled2

نقاط قوت

-کیف پکیج از کیفیت بسیار خوبی برخوردار است.

-کیفیت تصاویر خرده مقیاس ها هر چند نصبت به نسخه اصلی بسیار متفاوت است ولی  قابل قبول است.

دانلود دو مقاله مرتبط با آزمون حافظه وکسلر: کلیک کنید

در صورتی به مقیاس حافظه وکسلر نسخه سوم علاقه دارید پیشنهاد می کنیم کتاب  راهنمای عملی نسخه ایرانی مقیاس حافظه وکسلر WMS-III به ترجمه رسول روشن و امید ساعد را حتما خریداری فرمایید. برای ورود به صفحه خرید اینجا را کلیک نمایید.

سایت روان بنیان

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

دانلود پرسشنامه