از دست ندهید

دانلود رایگان نمونه های انجام شده آزمون هوش وکسلر کودکان

mayfair-intelligence-testing-wisc

شرح: وکسلر در دهه ۱۹۳۰ به مطالعه آزمون های استاندارد پرداخت و به ساختن ۱۱ خرده آزمون پرداخت. بعضی از خرده آزمون هایش را از بخش های مختلف آزمون تجدید نظر شده ۱۹۳۷ استنفورد بینه اقتباس کرد (در ک فهم ،محاسبه، حافظه فراخنای ارقام ، شباهت ها و گنجینه لغات) . بقیه خرده آزمون ها را ازامتحانات گروهی ارتش (تنظیم تصاویر) ، طراحی مکعب های کهس( طراحی مکعب ها) ، آزمون ارتشی آلفا (اطلاعات، درک و فهم) ، آزمون ارتشی بتا( نماد، ارقام، کد گذاری)، آزمون تکمیل تصاویر هیلی( تکمیل تصاویر )، آزمون پینتر- پاترسون (الحاق قطعات )گرفت.

مقیاس وکسلر- بلویوبا برخی نارسایی های فنی در زمینه اعتبار و پایانی خرده آزمون ها و معرف نبودن نمونه و حجم آن روبه رو بود. به همین دلیل در۱۹۵۵ مورد تجدید نظر قرار گرفت و به عنوان مقیاس هوشی بزرگسال (WAIS) و تجدید نظر بعدی در آن در ۱۹۸۱ ( WAIS-R) منتشر شد.
در سال ۱۹۴۹ مقیاس هوش کودکان تدوین شد (WISC) که هوش کودکان ۵سال به بالا را می سنجید. درجه بندی این مقیاس با دقت انجام گرفت و برای هر سن  ۱۰۰نفر پسر و ۱۰۰ نفر دختر سفید پوست آمریکایی (۲۲۰۰نفر) تست شدند.هر کودک در محدوده یک ماه و نیم از نیم سال قرار گرفت.(کودکان بین ۵سال و ۴ماه و نیم تا ۵سال و ۷ماه ونیم برای گروه ۵ساله ها) البته ۵۵ کودک دارای عقب ماندگی ذهنی نیز به آن ها اضافه شد. البته این گروه نمونه بیشتر معرف کودکان سطح متوسط و بالای جامعه بود و اقلیت ها را شامل نمی شد. به همین دلیل در ۱۹۷۴ فرم تجدید نظر شده آن(  (WISC-R منتشر شد. و آخرین تجدید نظر هم در سال ۱۹۹۰ صورت گرفت.
تعداد صفحه: متوسط ۸ صفحه
نمره گذاری: ندارد
تفسیر: ندارد
حجم: متوسط ۷ مگابایت
نسخه: سوم
توضیحات روان بنیان 
این فایل ها شامل نمره گذاری و تفسیر نمی باشد و تنها نمونه انجام شده آزمون ارائه گردیده است.
1212

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

دانلود پرسشنامه