از دست ندهید

پرسشنامه مهارت های اجتماعی گرشام و الیوت (فرم والدین)

di-c1hz

شرح: پرسشنامۀ مهارت های اجتماعی گرشام و الیوت (۱۹۹۰) دارای ۳ فرم است،که شامل فرم والدین، معلمان و دانش آموز می باشد که برای سه دورۀ تحصیلی پیش دبستانی، دبستان و راهنمایی و دبیرستان، تهیه شده است. این مقیاس، فراوانی رفتارهای مؤثر بر رشد و کفایت اجتماعی و تطابق دانش آموز را در خانه و مدرسه، اندازه گیری می کند و می تواند برای سرند کردن، طبقه بندی کردن دانش آموزان و برنامه ریزی آموزشی مهارت اجتماعی، مورد استفاده قرارگیرد. فرم دانش آموز داراي دو فرم مخصوص كلاسهاي سوم تا ششم و كلاس هفتم تا دوازدهم است. فرم معلم و والدين داراي دو مقياس كلي مهارتهاي اجتماعي و مشكلات رفتاري است و فرم دانش آموز تنها به بررسي مهارتهاي اجتماعي مي پردازد. فرم والدین در مقطع راهنمايي – دبيرستان شامل دو مقياس كلي مهارتهاي اجتماعي و مشكلات رفتاري می باشد. در این بخش فرم والدین که شامل ۵۲ آیتم می باشد را ارائه کرده ایم.

نمره گذاری: دارد

تفسیر: دارد

خرده مقیاس: ۱- مهارت های اجتماعی ۲- مشکلات رفتاری

روایی و پایایی: دارد

منبع: دارد

توضیحات روان بنیان

با مطالعه پیشینه متوجه خواهید شد که نسخه های گوناگونی از این پرسشنامه در منابع استفاده و معرفی شده است(منظور تعداد آیتم ها متفاوت). در این بخش ما نسخه ۵۲ آیتمی را به اشتراک گذاشته ایم و یک مقاله داخلی را که از این پرسشنامه با این تعداد گویه استفاده کرده است، به اشتراک گذاشته ایم. اما پیشنهاد می کنیم قبل از استفاده از این پرسشنامه و همچنین نسخه معلم حتما با استاد خود مشورت کنید. بخش منبع و نمره گذاری بروز رسانی شده است. 

forum-p30web-1

9 دیدگاه

 1. سلام من خرید کردم پرسشنامه رو ولی واسم نیومده به نام مهتاب

 2. سلام . ببخشید من فرم دانش آموز همین پرسشنامه گرشام و الیوت برای دانش آموزان مقطع راهنمایی می خواستم . میتونید در سایت قرار بدید .

 3. سلام.من پرداخت كردم و فيش پرداخت برام ميل شد اما تست به دستم نرسيده است.

 4. با سلام
  • پرسشنامه مهارت های اجتماعی و رفتاری گرشام و الیوت ( فرم دانش آموز ) تاکید می کنم فرم دانش آموز
  ایا وجد دارد واگر دارد آیا بار گذاری می فرمایید ؟ سپاسگزارم

 5. سلام
  این فرم والدین برای چه سنی هست؟

 6. بخشید فرم والدین برای مقطع راهنمایی رو می خواستم.

 7. و اینکه پرسشنامه بریف رو دارید؟

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

دانلود پرسشنامه