از دست ندهید

پرسشنامه مهارت های اجتماعی گرشام و الیوت (فرم والدین)

di-c1hz

شرح: پرسشنامۀ مهارت های اجتماعی گرشام و الیوت (۱۹۹۰) دارای ۳ فرم است،که شامل فرم والدین، معلمان و دانش آموز می باشد که برای سه دورۀ تحصیلی پیش دبستانی، دبستان و راهنمایی و دبیرستان، تهیه شده است. این مقیاس، فراوانی رفتارهای مؤثر بر رشد و کفایت اجتماعی و تطابق دانش آموز را در خانه و مدرسه، اندازه گیری می کند و می تواند برای سرند کردن، طبقه بندی کردن دانش آموزان و برنامه ریزی آموزشی مهارت اجتماعی، مورد استفاده قرارگیرد. فرم دانش آموز داراي دو فرم مخصوص كلاسهاي سوم تا ششم و كلاس هفتم تا دوازدهم است. فرم معلم و والدين داراي دو مقياس كلي مهارتهاي اجتماعي و مشكلات رفتاري است و فرم دانش آموز تنها به بررسي مهارتهاي اجتماعي مي پردازد. فرم والدین در مقطع راهنمايي – دبيرستان شامل دو مقياس كلي مهارتهاي اجتماعي و مشكلات رفتاري می باشد. در این بخش فرم والدین که شامل ۵۲ آیتم می باشد را ارائه کرده ایم.

نمره گذاری: دارد

تفسیر: دارد

خرده مقیاس: ۱- مهارت های اجتماعی ۲- مشکلات رفتاری

روایی و پایایی: دارد

منبع: دارد

توضیحات روان بنیان

با مطالعه پیشینه متوجه خواهید شد که نسخه های گوناگونی از این پرسشنامه در منابع استفاده و معرفی شده است(منظور تعداد آیتم ها متفاوت). در این بخش ما نسخه ۵۲ آیتمی را به اشتراک گذاشته ایم و یک مقاله داخلی را که از این پرسشنامه با این تعداد گویه استفاده کرده است، به اشتراک گذاشته ایم. اما پیشنهاد می کنیم قبل از استفاده از این پرسشنامه و همچنین نسخه معلم حتما با استاد خود مشورت کنید. بخش منبع و نمره گذاری بروز رسانی شده است. 

forum-p30web-1

10 دیدگاه

 1. سلام من خرید کردم پرسشنامه رو ولی واسم نیومده به نام مهتاب

 2. سلام . ببخشید من فرم دانش آموز همین پرسشنامه گرشام و الیوت برای دانش آموزان مقطع راهنمایی می خواستم . میتونید در سایت قرار بدید .

 3. سلام.من پرداخت كردم و فيش پرداخت برام ميل شد اما تست به دستم نرسيده است.

 4. با سلام
  • پرسشنامه مهارت های اجتماعی و رفتاری گرشام و الیوت ( فرم دانش آموز ) تاکید می کنم فرم دانش آموز
  ایا وجد دارد واگر دارد آیا بار گذاری می فرمایید ؟ سپاسگزارم

 5. سلام
  این فرم والدین برای چه سنی هست؟

 6. با سلام من خريد كردم پرسشنامه مهارت اجتماعي فرم والدين اما پرسشنامه را دريافت نمردم

 7. بخشید فرم والدین برای مقطع راهنمایی رو می خواستم.

 8. و اینکه پرسشنامه بریف رو دارید؟

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

دانلود پرسشنامه