از دست ندهید

پرسشنامه کیفیت خواب پیترزبورگ(PSQI)

5-effective-sleep-supplements-to-improve-sleep-quality-and-time

شرح: کیفیت خواب به دو دلیل عمده  سازه بسیار مهم بالینی است . دلیل اول: شکایت افراد در مورد کیفیت خوابی که دارند، بسیار رایج است: بررسی ها نشان دهنده این است که ۱۵ تا ۳۵ درصد جمعیت بزرگسال از وجود   اختلال در کیفت خواب خود شکایت دارند، به عنوان مثال مشکل در بخواب رفتن و مشکل در  داشتن مدت زمان خواب  مناسب. دومین دلیل: کیفیت خواب پایین می تواند مهترین نشانه وجود اختلالات خواب و  اختلالات پزشکی باشد. یکی از مهمترین مولفه هایی که  کیفیت خواب را اندازه گیری می کند مولفه مدت زمان خواب است . این مولفه ممکن است رابطه مستقیمی با مرگ و میر افراد داشته باشد. پرسشنامه PSQI یک ابزار ۱۹ آیتمی خود گزارش دهی است که برای ارزیابی کیفیت خواب در ماه گذشته تهیه شده است.

روایی و پایایی: دارد

نمره گذاری: دارد

خرده مقیاس: ۱– توصیف کلی فرد از کیفیت خواب ۲- تأخیر در به خواب رفتن ۳- طول مدت خواب مفید ۴- خواب مفید ۵- اختلالات خواب ۶- میزان داروی خواب آور مصرفی ۷- اختلال عملکرد روزانه

فرمت: word

منبع: دارد-کامل

توضیحات روان بنیان

این پرسشنامه به صورت اختصاصی توسط گروه روان بنیان گردآوری و ترجمه شده است. همراه با این پرسشنامه دو مقاله علمی رایگان یک مقاله علمی خارجی( بایس و همکاران) و نسخه لاتین پرسشنامه به اشتراک گذاشته شده است.

 

forum-p30web-1

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

دانلود پرسشنامه