از دست ندهید

پرسشنامه شیوه های فرزندپروری دیانا بامریند

parenting

شرح:این پرسشنامه اقتباسی است از نظریه اقتدار والدین که بر اساس نظریه بامریند، از سه الگوی آزادگذاری، آمرانه و اقتدار منطقی والدین جهت بررسی الگوهای نفوذ و شیوه های فرزندپروری، ساخته شده است.این پرسشنامه دارای ۳۰ سوال است که ۱۰ سوال آن به شیوه آزادگذاری مطلق، ۱۰ سوال به شیوه آمرانه و ۱۰ سوال دیگر به شیوه اقتدار منطقی والدیم به امر پرورش فرزند مربوط می شود.

فرمت: word

روایی و پایایی: این پرسشنامه قبلا توسط اسنفدیاری  و بینم  مورد استفاده قرار گرفته است. اسفندیاری، اعتبار بازآزمایی این پرسشنامه را برای سهل گیرانه ۶۹/۰، برای آمرانه ۷۷/۰ و برای اقتدار منطقی ۷۳/۰ گزارش کرده است. در پژوهش تنکابنی و بندچی  نشان داده شد که اعتبار پرسشنامه ۷۲/۰ است و بنابراین، پرسشنامه از روایی پژوهشی لازم برخوردار است.

خرده مقیاس: ۱- مقیاس آزادگذاری ۲- مقیاس آمرانه ۳- مقیاس اقتدار منطقی

نمره گذاری: دارد-نمره گذاری اصلاح گردید

منبع: دارد

7 دیدگاه

 1. سلام روزتون بخیر.من دانشجوی ارشد مشاوره در مامایی هستم امکانش هست پرسشنامه و تفسیرش رو برام ایمیل کنید.خیلی لطف خواهید کرد.

 2. سلام وقتتون بخیر پرسش نامه.سبک زندگی hplp رو در بانک اطلاعاتتون دارید ،امکانش هست با تفسیر برای من ایمیل بشه

 3. سلام وقتتون بخیر پرسش نامه.آگاهی و نگرش باروری سالم(فرزندآوری وفرزند پروری)رو در بانک اطلاعاتتون دارید ؟،اگرامکانش هست با تفسیر برای من ایمیل بشه ممنون میشم

 4. باسلام
  من دانشجوي دكتري روانشناسي هستم.اگرامكان داردبراي من تست وپايايي و رواييش و خود تست راايميل نماييد.باتشكر

 5. سلام
  خسته نباشید
  میشه پرسشنامه ی شیوه ی فرزندپروری بر اختلالات یادگیری کلامی و غیر کلامی؛همراه با تفسیر و نمره گذاری رو بفرستید؟؟

 6. سلام .من دانشجوی ارشد روانشناسی هستم و به پرسش نامه سبک های فرزند پروریی ایی نیاز دارم که فرزندان در رده سنی نوجوان نسبت به والدین خود آنرا پر کنند..ممنون مبشم اگر راهنمایی کنین و به ایمیلم ارسال نمایید.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

دانلود پرسشنامه