از دست ندهید

۱۰ اختلال عجیب روانی

۱۰- سندرم لانداو كليفنر

این سندروم یک اختلال قدیمی است که کودکان-سنین بین ۵ تا ۷ ساله- از آن رنج می برند.مشخصه این اختلال فقدان توانایی بیان و درک زبان می باشد. برخی از افرادی که این اختلال را دارند،از تشنج نیز رنج میبرند. متخصصین هنوز دلیل این اختلال را پیدا نکرده اند.
این حقیقت که کودکان معمولا در ابتدا مهارت زبانیشان به صورت مناسب رشد می کند ولی بعد از مدتی به صورت تصادفی این مهارت از دست می رود به عجیب و غریب بودن این سندروم اشاره دارد. گفتار درمانی  می تواند در مدیریت کردن این وضعیت کمک کند اما درمان این سندروم بسیار مشکل است.                           ترجمه سایت روان بنیان

۹- ابلمانیا: 

مبتلایان به این اختلال به طرز فلج‌کننده‌ای دو دل و مردد هستند. کسانی که دچار این اختلال هستند به طور کلی از نظر جسمی و ذهنی در تمام جنبه‌های زندگی، طبیعی به نظر می‌رسند با این وجود هرگاه بخواهند کوچک‌ترین تصمیمی در زندگی خویش بگیرند مثلاً رفتن به پیاده‌روی و یا انتخاب یک جعبه غلات، دچار اضطراب و مشکل در عملکرد طبیعی خویش می‌شوند. بسیاری از مبتلایان به این اختلال ابراز می‌کنید که ناتوانی مزمن آن‌ها در تصمیم‌گیری از آنجا سرچشمه می‌گیرد که آن‌ها پیش از انتخاب باید ۱۰۰٪ به یقین برسند. این بیماری با افسردگی و اختلال وسواسی-اجباری مرتبط است.

به زودی سایر اختلال ها معرفی خواهد گردید.      

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

دانلود پرسشنامه